Filmy płacz, relacja ojciec-córka, śpiewanie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje płacz, relacja ojciec-córka, śpiewanie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Plotka ma ogromną siłę. O tym jak wielką przekonuje się Olive, która z dnia na dzień z szarej myszki, której nikt nie zauważa zmienia się w najpopularniejszą osobę w szkole. Pomimo tego, że cała ta sytuacja początkowo podoba się głównej bohaterce z czasem zaczyna wymykać się jej spod kontroli...
Po niebezpiecznej podróży na zachód, Missie i jej mąż osiedlają się i rozpoczynają wspólne, domowe życie. Gdy zostaje zbudowana trasa kolejowa, Clark Davis, ojciec Missie może nareszcie odwiedzić i poznać wnuki. Ale ta wizyta zostaje zakłócona przez tragedię.
Film opowiada o tragicznych zdarzeniach, do jakich doszło 29. 12. 1890 roku nad potokiem Wounded Knee w Dakocie Południowej. Wówczas to 7. pułk amerykańskiej kawalerii zaatakował Indian z plemienia Lakota, w wyniku czego zginęło ponad 150 osób (wg innych danych 290), głównie kobiet i dzieci. Twórcy filmu ukazują okoliczności masakry z perspektywy trzech bohaterów, którzy należą do różnych stron konfliktu. Jednym z nich jest młody, zasymilowany i wykształcony Indianin (Adam Beach), opowiadający się za kompromisem między zwaśnionymi stronami. Drugim - dumny indiański wódz (August Schellenberg), który nie zgodził się na poniżające warunki pokoju zaproponowane przez amerykańskie władze. Trzecią stronę reprezentuje senator Henry Dawes (Aidan Quinn), odpowiedzialny za kreowanie polityki rządu wobec Indian. Każdy z nich ma swoją rację, do której stara się przekonać innych.


Mieszkańcy niewielkiej wioski rybackiej Trollness w Norwegi czekają na dostawę broni, aby rozpocząć walkę z niemieckim okupantem.
To historia Lolity Cassard, dwudziestolatki, która jest wściekła na cały świat, ponieważ nie wygląda jak dziewczyny z pism kolorowych, ani jak jej szczupła macocha. Tak strasznie chciałaby być piękna, przynajmniej w oczach swego ojca; pragnie skłonić go, żeby w ogóle chociaż na nią spojrzał. Jest to również historia mężczyzny, Etienne'a Cassarda, który nie za bardzo ogląda się na innych, ponieważ zbyt wiele czasu zajmuje mu przyglądanie się sobie - czuje, że się starzeje, wie także, co to znaczy być niekochanym, a obecną pozycję musiał sobie wywalczyć.[...] To historia ludzi, którzy wiedzą doskonale, co zrobiliby na czyimś miejscu, ale niezbyt dobrze radzą sobie na własnym.

Lady Bird

6,4
7,5
Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Złożona z kilku nowel historia rodziny z Nowego Jorku, której losy znaczone są licznymi tragediami. Punktem wyjścia tej opowieści jest pytanie co by było gdyby: gdyby rodzice nigdy się nie spotkali, gdyby nie doszło do wypadku, gdyby ktoś w porę zauważył pędzący autobus. Reżyser Dan Fogelman zwraca uwagę na kruchość ludzkiego życia i na to, że z kluczowymi decyzjami nie warto zwlekać, bo w końcu może być za późno.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…